Dzień Kobiet 2023

Utworzono dnia 09.03.2023
Kobieto, królowo, szatanie, aniele,
Motylu, głazie, kwiecie,
Duchu z niebios w ludzkim ciele,
Nie ze świata, a na świecie.
Niepoznana, niepojęta,
Odmienna i jednakowa,
I słaba, i nieugięta,
Niewolnica i królowa.
- Józef Ignacy Kraszewski
Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet przygotowane zostały przez Samorząd Uczniowski.
Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie zostali zaproszeni na uroczysty występ, w którym wzięli udział uczniowie klas 8 (Lena Downarowicz, Maciej Giemza, Natalia Kęsicka, Paweł Wójcik, Julia Wiśniewska, Róża Twardeusz, Kacper Włoch, Alan Rokicki, Weronika Gida, Weronika Kowalska oraz Hubert Maliszewski) oraz uczniowie klasy 2, którzy muzycznym telegramem wyśpiewali życzenia.
Przedstawiciele Samorządu wręczyli wszystkim kobietom piękne róże, dziewczynki i chłopcy zostali obdarowani słodkościami. Nie zabrakło również życzeń i kwiatów od Dyrektora Szkoły- p. Mariusza Makowskiego.
Od samego rana panowała przyjemna atmosfera. Wszyscy chłopcy tego dnia wyglądali wyjątkowo elegancko, ale także...tajemniczo- planowali bowiem niespodzianki dla koleżanek ze swoich klas.
Na pracowników szkoły czekała niespodzianka w postaci pysznego tortu od wójta gminy Stary Dzierzgoń- Pana Marka Turleja.
Całej uroczystości przyglądało się czujne oko Szkolnego reportera, który dzięki sprzętowi z Laboratorium Przyszłości nagrał występy uczniów do archiwum szkolnego