Poznaj Polskę - wycieczka klas 7-8

Utworzono dnia 03.11.2022
W dniach 24.10- 26.10. 2022 r. pierwsza grupa uczniów: klasy 7, 8a i 8b zwiedzała piękne miasto Toruń w ramach projektu "Poznaj Polskę" finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Program wycieczki obfitował w atrakcje. Zwiedziliśmy Park Pamięci Narodowej, Stare i Nowe miasto Toruń. Widzieliśmy Krzywą Wieżę, Bramę Klasztorną i mury obronne miasta, Gotycki Kościół NMP, pomnik Mikołaja Kopernika, słynnego osiołka, Dwor Artusa, Piernikową Aleję Gwiaz, Trakt Królewski, Planetarium.
Udaliśmy się z wizytą do Muzeum Uniwersyteckiego, a także zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę ŚŚ Janów, Bramę Mostową, bulwary wiślane, Ruiny Zamku Krzyżackiego i ulicę Szeroką.
Dzięki wiedzy przekazanej przez Przewodników usłyszeliśmy legendy : o Flisaku i Żabach, o gęsiarce, o Piernikarce Katarzynie czy o tajemnicy księżniczki Anny Wazòwny. Braliśmy również udział w bardzo ciekawych warsztatach czerpania papieru w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie próbowaliśmy kaligrafii piórem gęsim, a każdy z nas stworzył swój arkusz papieru z dodatkiem prawdziwych banknotów.
Świetne atrakcje czekały na nas w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie braliśmy udział w warsztatach pieczenia oryginalnych pierników, a także zwiedziliśmy niesamowite interaktywne ekspozycje muzealne.
Na uwagę zasługuje miejsce, w którym nocowaliśmy, a mianowicie Fort IV der Festung Toruń Prawdziwy Pruski Fort, w którym czuliśmy się tak, jakby zatrzymał się czas, zaoferował nam super wrażenia i wspaniałą opiekę. Ekscytujące było zwiedzanie fortu nocą, z przewodnikiem ubranym w mundur Prusaka.
Wycieczka zostanie w Naszej Pamięci na długo, a my możemy śmiało przyznać: Zakochaliśmy się w Toruniu.