Rekrutacja dzieci do realizacji projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”

Utworzono dnia 03.07.2024

Drodzy Rodzice,

Od 01.07.2024 r. ruszyła rekrutacja dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu do realizacji  projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych
w pomorskich szkołach”.

W ramach realizacji projektu odbywać się będą różnorodne zajęcia podnoszące kompetencje kluczowe naszych uczniów, m.in.:

1.Zajęcia z robotyki, kodowania i programowania

Ilość grup: 2 grupy po 15 osób po 1 godz./tydz.

2. Obóz językowy 7 – dniowy

Ilość osób: 20 uczniów najbardziej zaangażowanych w aktywność projektową

3. Wyjazd na Zieloną Szkołę

Uczestnicy: uczniowie klas 6, 7 i 8

4. Zajęcia dodatkowe dla uczniów o niskich wynikach edukacyjnych – pogotowie lekcyjne
z języka polskiego i matematyki

Ilość grup: po 2 grupy po 10 osób z każdego przedmiotu po 1 godz./tydz.

5. Zajęcia w formie wyjazdów edukacyjnych do miejsc budujących tożsamość regionalną

- do instytucji oferujących zajęcia edukacyjne na terenie województwa pomorskiego

- do Stowarzyszenia Razem Raźniej – Uśnice – Parpary – Zapolskie Smaki – zapoznanie
z tradycją szlachecką,

- do Muzeum w Malborku, Szymbarku

Ilość wyjazdów: 5 wyjazdów dla 5 grup

6. Wsparcie w obszarze specjalnych potrzeb edukacyjnych:

- Trening Umiejętności Społecznych (TUS) - 3 grupy po 10 osób, 2 razy na miesiąc po 1 godz.

- gimnastyka korekcyjna – 3 grupy po 10 osób 1 godz./tydz.

- psycholog – 5 godz./tydz. Dla wszystkich uczniów szkoły

7. Doradztwo zawodowe

a) zajęcia prozawodowe realizowane dla każdej klasy

- każdą z klas odwiedzi dwóch przedstawicieli różnych zawodów w celu zapoznania ze specyfiką zawodu/pracy oraz przedstawienia drogi edukacyjno-zawodowej

- zaprezentowane zawody to m.in.: pszczelarz, krawcowa, lekarz, policjant, kosmetyczka, fryzjer

b) wyjazdy do miejsc pracy/fabryk/powiatowej straży pożarnej/centrum rehabilitacji itp.

- 5 wyjazdów

c) wyjazd na uczelnie wyższe

- dla klas 7 i 8 na targi edukacyjne i targi pracy na: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Politechnika Gdańska, WSB Merido Gdańsk.

- 2 wyjazdy pozwalające na rozbudzenie zainteresowań związanych z edukacją, kierunkami studiów oraz otworzą na rozwój i szukanie perspektyw.

Poniżej załączamy dokumenty celem pobrania, wypełnienia oraz przekazania do szkoły.

ZAŁĄCZNIKI: